Szybkie i efektywne usuwanie piór

Kiedyś drób skubano przede wszystkim ręcznie. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na szybkie usuwanie piór za pomocą specjalnych maszyn. Służą do tego skubarki, których budowa wcale nie jest skomplikowana. Dzięki skubarkom można skubać nie tylko efektywnie, ale co najważniejsze – szybko.

Skubarki posiadające specjalne kauczukowe palce

solidna skubarka do kaczekMaszyny te wykorzystywane są nie tylko na fermach drobiu (tam znajdują się duże skubarki), ale również w hodowlach przydomowych. Dla gospodarstwa przy domu sprawdzi się dobrze skubarka, która potrafi skubać od jednego do dwóch ptaków jednocześnie. W ofercie można znaleźć zarówno skubarki do kur jak i do kaczek, indyków czy nawet przepiórek. Różnią się one przede wszystkim wielkością. Samo urządzenie oparte jest na prostej budowie taśmowo-pasowej. To sprawia, że w urządzeniach nie znajdują się koła zębate. Rzadziej dochodzi też do jakichkolwiek uszkodzeń i nie trzeba tak często konserwować maszyny. Taka solidna skubarka do kaczek kosztuje zazwyczaj ok. 1500 zł. W skubarkach znajdują się specjalne kauczukowe palce. Te palce są oczywiście wymienne. Jeden palec kosztuje około 3 zł, więc nie jest to duży wydatek. Palce mają taką budowę, że przylegają do piór i je wyrywają. Są one rozmieszczone w taki sposób, że cały proces odpierzania zachodzi zdecydowanie szybciej. Z racji tego, że palce wykonane są z plastiku, nie ma tutaj mowy o tym, by doszło do jakichkolwiek uszkodzeń skóry ptaków.

Taka skubarka stosowana w hodowlach kaczek czy gęsi sprawdzi się też doskonale w przypadku skubania bażantów albo kuropatw. Urządzenia są wytrzymałe, mają solidną konstrukcję i mogą być eksploatowane przez naprawdę długi czas. Warto zastanowić się nad zakupem takiej profesjonalnej skubarki, która jest w stanie odpierzyć ptaki szybko, a co najważniejsze – skutecznie.