Rajstopy redukujące powstawanie żylaków

Moje problemy z żylakami dały o sobie znać kiedy byłam w zaawansowanej ciąży. Brzuch uciskał mi tętnice dolną, a to z kolei wiązało się z pogorszeniem krążenia w nogach, obrzękami i bolesnym napięciem kończyn. Nauczona doświadczeniem koleżanek, postanowiłam szybko interweniować. Okazało się, że była to odpowiednia chwila.

Rajstopy uciskające dla kobiet w ciąży

rajstopy kompresyjnePierwsza ciąża to okres, w którym wszystko jest nowe i często niezrozumiałe. Jeśli mamy apetyt jemy, jeśli mamy taką możliwość śpimy, a jeśli odczuwamy dyskomfort cielesny to przypisujemy to ciąży, stwierdzamy, że tak zapewne miało być i postanawiamy przeczekać sytuację. Jest to niezaprzeczalny błąd. Dobrym przykładem są właśnie opuchnięte i bolące nogi. Gdy mnie to spotkało, postanowiłam zignorować wszystkie dolegliwości tłumacząc się, że „to normalne” w tym stanie. Ale to, że schorzenia opuchniętych nóg są powszechne w czasie ciąży, nie oznacza, że powinnyśmy dopuścić do ich rozwoju. Gdy zauważymy pierwsze objawy, powinnyśmy zacząć przykładać większą wagę do odpoczynku. Regularne i lekkie ćwiczenia również będą w stanie pomóc. Świetnym rozwiązaniem natomiast jest zaopatrzenie się w rajstopy kompresyjne, których konstrukcja pomoże uśmierzyć ból oraz ułatwi przepływ krwi w żyłach. Ucisk, jaki powodują przyrównać można do delikatnego masażu, który zapobiega nagromadzeniu płynów wewnątrz tkanek. Zapobiega to powstawaniu nieestetycznych pajączków, zakrzepicy, a w konsekwencji bolesnych i żylaków. Rajstopy posiadające medyczne zastosowanie, wizualnie nie różnią się niczym od swoich koleżanek. Dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych- niektóre z nich posiadają również interesujące desenie, które również wpływają na samopoczucie użytkowniczki. Producenci oferujący ten rodzaj kompresów oddają do dyspozycji swoich klientek towary o różnych grubościach: możemy z nich korzystać z powodzeniem zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Nowocześniejsze modele rajstop wykonane są z przezroczystego tworzywa, które jeszcze bardziej przybliża ich wygląd do tradycyjnych rajstop, nie ujmując tym samym zdolności kompresyjnej.

Dobierając dla siebie odpowiedni rodzaj kompresów, warto zapoznać się z ich siłą ucisku i dopasować do swoich potrzeb, aby sobie nie zaszkodzić. Rajstopy uciskowe nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet w ciąży, a duży wybór kompresów (podkolanówki, leginsy, pończochy) z pewnością ułatwi tworzenie wygodnych stylizacji.