Jak ubiegać się o pieniądze z projektu?

W sytuacji kiedy jesteśmy pracownikiem instytucji publicznej i planujemy rozpoczęcie nowej instytucji takiej jak na przykład remont ulic należy zastanowić się nad skutecznym pozyskaniem funduszy zewnętrznych. Wymaga to napisania dokładnego projektu jaki będzie zawierać wszystkie podstawowe informacje na temat planowanej przez nas inwestycji.

Stworzenie projektu – uzyskanie dofinansowania

projekty unijne w BydgoszczyKiedy już zdecydujemy się na stworzenie takiego właśnie projektu należy przede wszystkim dokładnie zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego programu w ramach jakiego chcemy pozyskać niezbędną przy realizacji inwestycji kwotę. Następnym krokiem będzie zorientowanie się w tym jaka dokumentacja powinna zostać złożona oraz jakie załączniki są wymagane do tego aby skutecznie ubiegać się o daną kwotę. W sytuacji kiedy nie będziemy w stanie samemu napisać takiego właśnie projektu warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy ludzi posiadających znaczne doświadczenie w pracach jakimi są projekty unijne w Bydgoszczy znajdziemy odpowiednio wykwalifikowane osoby zajmujące się tym na co dzień. Po wybraniu jednej z nich i umówieniu się na spotkanie ustalimy wszystkie istotne czynniki mające wpływ na merytoryczną wartość naszego projektu co przełoży się na jego powodzenie. Następnie taka osoba zajmie się dokładnym skompletowaniem całego naszego projektu i przygotowaniem go do złożenia. Czas oczekiwania na decyzję to zazwyczaj kilka tygodni po czym otrzymamy pismo zawierające ostateczną decyzję w sprawie dofinansowania na inwestycję.

Stworzenie takiego właśnie projektu wymaga poświęcenia odpowiedniej ilości uwagi na to aby został on poprawnie przygotowany. Dzięki wszystkim tym elementom na pewno uda nam się uzyskać odpowiednią kwotę jaka spełni wszystkie nasze oczekiwania.